Loading...

Last updated: 2016/4/9


КАНАЛ 5 - Телевизија

СЛЕДУВА НА ПРОГРАМАТА: 07:00 - Разбуди ме со песна 10:30 - Избор на најдобри рецепти 11:00 - Македонски приказни во живо Канал5 Телевизија Почетна Вести Категории Македонија Свет Забава Шоу бизнис Живот Култура Сите категории Издвојуваме Кратко ...


kanal5.com.mk having ip 92.53.51.14 is originally addressed in Karpos city, Macedonia. kanal5.com.mk is written in ASP.NET, using server Microsoft-IIS/8.0.


Network

Ip: 92.53.51.14
Country Code: mk
Country Name: Macedonia
Region: The Former Yugoslav Republic of
City: Karpos
Latitude: Skopje
Longitude: 42.000000

Technical Info for kanal5.com.mk

Name kanal5.com.mk
Sites Start ka
Charset UTF-8
Programming Language ASP.NET
Web server Microsoft-IIS/8.0
Javascript library jquery
IP Address 92.53.51.14
Google Analytic UA-10177945-2
Google backlink Check
Yahoo backlink Check
Alexa backlink Check
Bing backlink Check
Aol backlink Check

About site kanal5.com.mk

Tag :
H1 H2 H3 H4 H5
1 30 4 0 0
Image : You have 48 images on this website.
0 images have alt attributes
Frame : No
Flash : No
Size : 68,023 characters
Meta Description : Yes
Meta Keyword : Yes
Out link www.qudal.com | star.kanal5.com.mk | plus.google.com | www.facebook.com | twitter.com | aplikacii.com | www.kanal5.com.mk
H1

- Канал5 Телевизија

H2

- Амди Бајрам: Нашиот избор е Коалицијата за подобра Македонија

- Претставници од ДОМ на средба со мисијата на ОБСЕ/ОДИХР

- Петти конгрес на СРМ на светскиот ден на Ромите

- „Политичките партии во дигиталната ера”

- Растат тензиите – Грција со ултиматум до мигрантите (видео)

- Постигнат договор со ИСИС за ослободување на 300 заробени работници

- 55% од Американците имаат негативно мислење за Клинтон, 69% за Трамп

- Воени експерти: Во Кашмир може да избие нуклеарна војна со 12 милиони жртви!

- Фото: Првиот тренинг на Новак и Стефан

- Морала да замине од Викторијас Сикрет бидејќи е „предебела“!!!

- Убедливо најлошиот двојник на Дејвид Бекам

H3

- Издвојуваме

- Најнови објавени денеска

- Најнови спортски вести

- Најчитани спортски вести

Loading...